Používáním webů společnosti DISKUS, spol.s r.o. souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam se používají soubory cookie. Více informací

4. závod Virtual GP 2019 již tuto sobotu!

Po-Pá 8:00-17:00 +420 227 030 252

4. závod Virtual GP 2019 již tuto sobotu!

 
 
 
Virtual GP 2019 přivítá první letošní studiový závod!
 
Čtvrtý závod startuje již tuto sobotu 11.5. v 15 hodin.
 
Závodníci jezdí i tuto sezónu na prémiových volantech Thrustmaster TS-PC Racer a pedálech T3PA-PRO.  
 
Stáj Thrustmasteru letos reprezentuje bratrské duo Lukáš Přáda a David Přáda.
 
První studiový závod sezóny se pojede na městském okruhu v Macau.
 
 
Odkazy pro sledování:
 
 
Lukáš Přáda
Rychlejší z bratrů Přádových, alespoň v kvalifikaci, se motorsportu a virtuálnímu závodění se věnuje již od mala, kdy okusil první díl Gran Turismo nebo Richard Burns Rally. Od té doby se posunul až k moderním simulátorům jako Assetto Corsa, Dirt Rally či Assetto Corsa Competizione. Do velké ligy však vstupuje vůbec poprvé v kariéře, ačkoliv několika úspěchů v komunitních online závodech dosáhl.
Více informací
 
 
David Přáda
Druhý z bratrů Přádových se na scéně virtuálních závodů pochybuje až od poloviny roku 2017, ale společně s bratrem závodí na komunitní BBBstream lize v Assetto Corsa a tak si věří na úspěch. Kromě sim racingu studuje softwarové inženýrství a nebojí se učit něco nového, včetně například Virtual GP. Na BBBstream lize už projevil svou rychlost, když získal řadu trofejí, ať již s vozy GT3 nebo s formulemi.
Více informací
 
 
Co je v sezóně 2019 nového?
 
Sezóna Mercedes-Benz Virtual GP 2019 představí nový formát a rozšířené startovní pole čítající až 22 jezdců. Značka Mercedes-Benz zůstává jako titulní partner a do nadcházejícího ročníku opět propůjčí tři své vozy.
 
 
Sezóna, která potrvá od března do října, bude mít celkem 13 podniků. Hned 9 z nich se vůbec poprvé odjede online, další 3 pak ve speciálním formátu v pražském RE-PLAY studiu a finální závod bude hostit již tradičně herní veletrh FOR GAMES.
 
Na čem jezdí profesionálové z VGP?
 
Thrustmaster volant včetně základny TS-PC Racer pro PC (2960785)
TS-PC Racer byl stvořen za účelem splnit požadavky i těch nejnáročnějších PC závodníků. Díky tomu team Trustmaster vyvinul specifický motor pro posílení herního výkonu, který nabízí zážitek z závodu ještě blíže k realitě. 

Konstrukce výrobku je detailně propracována a také materiály pro výrobu jsou pečlivě vybrány tak, aby zajistily co nejreálnější zážitek. 

Tento volant věrně reprodukuje odezvy, umožní vám sledovat podmínky ve voze a zažít neuvěřitelnou škálu pocitů jako ve skutečném autě. 
Více informací
 
 
Thrustmaster Pedálová sada T3PA-PRO Add-On pro volanty T300/T500/Ferrari 458 Spider (4060065)
T3PA-PRO je pedálová sada, která umožňuje jak okamžité, tak jemné a pozvolné brzdění. S těmito pedály Thrustmaster nabízí závodním fanouškům prvotřídní zařízení navržené pro i ty nejnáročnější uživatele.

Pedály T3PA-PRO jsou vybaveny 100% kovovou konstrukcí zahrnující všechny komponenty: 3 pedály, vnější a vnitřní strukturu a opěru nohou s protiskluzovou úpravou. Sada pedálů váží více než 7kg, což zajišťuje optimální stabilitu.
Více informací